ІІМ Қостанай академиясының қабырғасында жергілікті атқарушы және мемлекеттік органдардың қызметкерлеріне, ҚАЖ қызметкерлеріне сотталғандармен жұмыс ерекшеліктерін зерделеу бойынша оқыту семинары өтті.

Аталған семинар аясында қалалық әкімдіктің, Қостанай қаласы прокуратурасының, Қостанай облысы бойынша ҚАЖ департаментінің өкілдері, оның ішінде пенитенциарлық мекемелердің қызметкерлері, сондай-ақ Академияның профессорлық-оқытушылық құрамы белсенді қатысты.
Семинардың негізгі мақсаты бас бостандығынан айыру орындарынан босатылатын адамдарға қатысты қайта әлеуметтендіру шараларын жүзеге асыратын субъектілердің білімін, іскерлігі мен дағдыларын жетілдіру болып табылады. Осыған сүйене отырып, оқу барысында пенитенциарлық мекемелерде ұсталатын сотталғандарды әлеуметтік реинтеграциялау саласындағы заңнамалық реттеу мен құқық қолдану практикасына, жазасын өтегеннен кейін оларды әлеуметтік сүйемелдеуге байланысты мәселелер қозғалды.

29 ноября текущего года в стенах Костанайской академии МВД РК имени Шракбека Кабылбаева состоялся обучающий семинар для сотрудников местных исполнительных и государственных органов, сотрудников УИС по изучению специфики работы с осужденными.

В рамках указанного семинара активное участие приняли представители городского акимата, прокуратуры г.Костанай, Департамента УИС по Костанайской области, в том числе сотрудники пенитенциарных учреждений, а также профессорско-преподавательский состав Академии.

Основной целью семинара является совершенствование знаний, умений и навыков у субъектов, осуществляющих ресоциализирующие меры в отношении лиц, освобождаемых из мест лишения свободы. Исходя из этого, в ходе обучения затрагивались вопросы, связанные с законодательным регулированием и правоприменительной практикой в области социальной реинтеграции осужденных, содержащихся в пенитенциарных учреждениях, их социальное сопровождение после отбытия наказания.