БІЛІМ КҮНІ – ТАҢҒАЖАЙЫП ӘЛЕМНІҢ АЛҒАШҚЫ ҚАДАМЫ

Білім күні — жас жүректердің дүрсілі. Бұл күні біреулер мектеп табалдырығын алғаш рет аттап, мектеп атты зәулім ғимаратқа имене көз тастайды. Сол сияқты біздің ведомстволық жоғары оқу орнымыздың табалдырығын алғаш аттаған білім алушы курсанттарды мерейлі мереке, зор қуанышпен қарсы алдық. Қазақстан Республикасы Шырақбек Қабылбаев атындағы Қостанай академиясының қабырғасында оқып жүрген курсанттар да жаңа оқу жылына жаңа күшпен оралып, 1-ші қыркүйек «Білім күні» мерекесіне сәйкес дәстүрлі салтанатты іс-шарасын атап өтті. Іс-шараның ашылуы барысында құттықтау сөз Академия бастығы міндетін атқарушы полиция полковнигі Ербол Төлегенұлы Каппасовқа берілді. Ол барша профессорлық-оқытушылық құрамды, курсанттарды және қатысып отырған қонақтарды бүгінгі жарқын да қуанышты, айтулы мереке – Білім күнімен шын жүректен құттықтап, ерекше, жайма шуақ күні жақсы көңіл күй, ұдайы ізденіс, шығармашылық жетістіктер, мықты денсаулық және жаңа бастамаларға тек қана сәттілік тіледі. Сондай-ақ, үлкен өмірге аяқ басқалы отырған 1 курс курсанттарын Академия басшылығы мен профессорлық-оқытушылар құрамының атынан білім жолындағы алғашқы қадамдарымен құттықтады.
Салтанатты сапта тұрудың шеңберінде Академия атынан «оқу озаттарына» көтермелеу іс-шарасы ретінде оқудан тыс уақытта Академия қарамағынан шығуға құқығы бар қосымша бет салтанатты түрде ұсынылды.
Әрі қарай жылдағы дәстүр бойынша 4-ші курс курсантының оқу озаты полиция қатарындағы Ильясов Руслан жеке құрамның алдында қызметтік міндеттерін адал орындауға ант берген 1-ші курс курсанты Сәрсенәлі Рүстемге салтанатты түрде «білім кілтін» тапсырды. Салтанатты іс-шара соңында офицерлер мен курсанттар салтанатты саппен жүріп өтті.
1-ші курс курсанттары, алғашқы қадамдарыңыз құтты болсын! Сіздерге күш-жігер, шабыт , оқуда озаттылық және табандылық тілейміз. Бүгінгі күн Сіздер үшін үлкен үміттер күні болсын!

Күндізгі оқыту факультеті

1 СЕНТЯБРЯ — ЭТО ПРАЗДНИК, СТАВШИЙ СИМВОЛОМ СТРЕМЛЕНИЯ К ЗНАНИЯМ

День знаний — первый шаг в удивительный мир, дарящий радость познания! Годы, проведённые в стенах учебного заведения, не только предваряют дорогу в будущее, но и оставляют особый, неизгладимый след в душе каждого на всю последующую жизнь.
Сегодняшний день без сомнений оставит незабываемые впечатления для курсантов первокурсников Костанайской академии Министерства внутренних дел Республики Казахстан имени Шракбека Кабылбаева.
С поздравительной речью выступил исполняющий обязанности начальника Академии полковник полиции Каппасов Ербол Толегенович. Он пожелал всему переменному составу Академии в новом учебном году старания и упорства в приобретении знаний, чтобы время, проведенное в стенах Академии, стало для курсантов временем добрых надежд, успехов и великих свершений! Выразил особую признательность профессорско-преподавательскому составу за благородное служение идеалам просвещения. Отметил, чтобы их сердца согревали успехи воспитанников, сторицей возвращалось то лучшее, что они посеяли и посеют в их душах. Пожелал всем крепкого здоровья, успешного учебного года.
Кульминационным моментом торжественного мероприятия стало награждение отличников учебы. Согласно приказу исполняющего обязанности начальника Академии курсантам 3, 4 курсов факультета очного обучения вручены вкладыши установленного образца к удостоверению личности, предоставляющие право свободного выхода внеучебное время из расположения Академии.
Традиционно ежегодно на даннном мероприятии курсанты 4 курса передают символический «ключ знаний» первокурсникам. Со словами поздравления и напутствия выступил отличник учебы 4 курса рядовой полиции Ильясов Руслан. Принял «ключ знаний» курсант 1 курса Сарсенали Рустем. Выступление первокурсника закончилось клятвой курса.
Мероприятие завершилось торжественным маршем.

Факультет очного обучения