1 сынып оқушылары үшін «Құқығым бар!» атты викторина

2017 жылдың 16 наурызында мемлекеттік-құқықтық пәндер кафедрасының аға оқытушысы полиция майоры Е.Н. Пилецкаямен және әкімшілік құқық және әкімшілік қызмет кафедрасының оқытушысы полиция капитаны А.Н. Медведевамен №16 орта мектебінің 1 «Б» сынып оқушылары үшін имидждік іс-шарасы өткізілді.

Іс-шараның негізгі мақсаты — бала құқықтарымен және міндеттерімен танысу, бастапқы құқықтық білімді қалыптастыру, сондай-ақ, азаматтық борышы мен жауапкершілікті тәрбиелеу.

Оқушыларға викторинаны өткізер алдында «Бала құқығы» атты мультипликациялық бейне-ролигі көрсетілді, оның барысында оқушылар Құқықбілгіш елі бойынша саяхатқа барып, кейбір құқықтармен танысты. Ертегі кейіпкерлерінің үлгісінде оқушылар, әртүрлі ертегілерде қандай құқықтары бұзылғаны туралы сұрақтарға жауап берді.

Қорытындылай келе, Академия оқытушылары балалармен бірге «құқықтар мен міндеттер ағашын» құрастырды және оларға міндетсіз құқық жоқ және құқықсыз міндет жоқтығын сезе білулеріне көмектесті.

Белсенді қатысқандары үшін барлық балалар тәтті сыйлықтармен және грамоталармен марапатталды.

Сөз соңында айта кетейік, мұндай іс-шаралар оқушылардың құқықтық тәрбиесіне бағытталған өте пайдалы тәрбие болып, жауапкершілік сезімін оятады, сондай-ақ, өсіп келе жатқан ұрпақтың алдында ішкі істер органдары қызметкерлерінің оң имиджін қалыптастырады.

Мемлекеттік-құқықтық пәндер

кафедрасының аға оқытушысы

полиция майоры

Е.Н. Пилецкая

Әкімшілік құқық және әкімшілік қызмет

кафедрасының оқытушысы

полиция капитаны

А.Н. Медведева

Викторина «Имею право!» для учащихся 1 класса

16 марта 2017 года старшим преподавателем кафедры государственно-правовых дисциплин майором полиции Пилецкой Е.Н. и преподавателем кафедры административного права и административной деятельности капитаном полиции Медведевой А.Н. проведено имиджевое мероприятие — викторина «Имею право!» для учащихся 1 «Б» класса средней школы № 16.

Основная цель мероприятия – формирование первоначальных правовых знаний, знакомство с правами и обязанностями детей, а также воспитание чувства гражданского долга и ответственности.

Учащимся перед проведением викторины был продемонстрирован мультипликационный ролик «Права ребенка», в ходе которого ребята познакомились с некоторыми правами и отправились в путешествие по стране Правознайке. На примере сказочных героев школьники отвечали на вопросы о том, какие права были нарушены в различных сказках.

Подводя итоги, преподаватели Академии совместно с детьми составили «дерево прав и обязанностей» и помогли им осознать, что нет прав без обязанностей и нет обязанностей без прав.

Все дети были награждены сладкими призами за активное участие и грамотами.

В заключение отметим, что подобные мероприятия являются очень полезными и направлены на воспитание правового воспитания школьников, чувства ответственности, а также на формирование положительного имиджа сотрудников органов внутренних дел в глазах подрастающего поколения.

Старший преподаватель кафедры
государственно-правовых дисциплин