2 курс курсанттарының оқу тәжірибесін қорғау қорытындысы

2020 жылдың 12-14 тамыз аралығында ІІО әкімшілік қызметі кафедрасының жеке құрамы ZOOM ақпараттық платформасы арқылы кәсіби дайындық факультетінің 2 курс курсанттарының оқу практикасын қорғауды ұйымдастырды.
Оқу практикасы 2020 жылғы 15 маусым мен 12 шілде аралығында Ішкі істер органдарының аумақтық бөлімшелерінде өтті.
Практиканың негізгі міндеттері-Академияда оқу процесінде алған теориялық білімдерін тереңдету және бекіту, әкімшілік полицияның мақсатымен, құрылымымен, функциялары мен міндеттерімен тікелей танысу арқылы практикалық қызметке қажетті кәсіби дағдылар мен дағдыларды игеру және жетілдіру.
4 апта бойы курсанттар өздеріне жүктелген міндеттерді орындады: жедел-алдын алу іс-шараларына қатысты, әкімшілік-іс жүргізу құжаттарын құрастыру, электрондық деректер базаларымен (ӘІЖБТ, СДТБТ, Бүркіт, Интерфейс және т.б.) жұмыс істеу дағдыларын алды, азаматтармен карантиндік іс-шараларды сақтау туралы түсіндіру жұмыстарын жүргізді, тәлімгерлермен бірге қоғамдық тәртіп пен қоғамдық қауіпсіздікті сақтауды жүзеге асырды.
Практика аяқталғаннан кейін кафедраға барлық қажетті материалдар ұсынылды – оқу практикасының күнделігі, жеке жоспар, есеп және сипаттама.
Оқу практикасынан өту кезеңінде курсанттар жауапты, бастамашыл және атқарушы қызметкерлер ретінде өздерін оң жағынан көрсете білді. Барлығы жақсы мінездеме алды, жақсы теориялық білімдерін көрсетті және қажетті практикалық дағдыларды нық игерді.
Қорғау барысында курсанттар оқу практикасынан  алған теориялық білімді бекітуге және әрі қарай оқу үшін қажетті практикалық дағдыларды игеруге ықпал ететінін атап өтті.

Ішкі істер органдарының әкімшілік
қызмет кафедрасының аға оқытушысы
полиция майоры Д.Қалқаманұлы

Итоги защиты учебной практики курсантов 2 курса

В период с 12 по 14 августа 2020 года личный состав кафедры административной деятельности ОВД организовал защиту учебной практики курсантов 2 курса факультета профессиональной подготовки через информационную платформу ZOOM.
Учебная практика проходила с период с 15 июня по 12 июля 2020 года в территориальных подразделениях органов внутренних дел.
Основные задачи практики – углубление и закрепление теоретических знаний, полученных в процессе обучения в Академии, приобретение и совершенствование профессиональных навыков и умений, необходимых для практической деятельности, путем непосредственного ознакомления с назначением, структурой, функциями и задачами административной полиции.
На протяжении 4-х недель курсанты выполняли возложенные на них обязанности: участвовали в оперативно-профилактических мероприятиях, приобретали навыки по составлению административно-процессуальных документов, по работе с электронными базами данных (ЕРАП, ЕРДР, Беркут, Интерфейс и др.),  проводили разъяснительную работу с гражданами о соблюдении карантинных мероприятий, совместно с наставниками осуществляли охрану общественного порядка и общественной безопасности.
По завершении практики на кафедру были представлены все необходимые материалы – дневник прохождения учебной практики, индивидуальный план, отчет и характеристика.
За период прохождения учебной практики курсанты зарекомендовали себя с положительной стороны, как ответственные, инициативные и исполнительные сотрудники. Все получили отличные характеристики, показали хорошие теоретические знания и твёрдо усвоили необходимые практические навыки.
В ходе защиты курсанты отметили, что прохождение учебной практики способствует закреплению полученных теоретических знаний и приобретению практических навыков, необходимых для дальнейшего обучения.

кафедры административной деятельности ОВД
майор полиции