Қостанай қаласының №23 орта мектебінің оқушылары полиция альма-матеріне келді.

Жас қонақтар үшін ІІМ Ш.Қабылбаев атындағы Қостанай академиясының қызметкерлері қызықты бағдарлама дайындады. Жоғары оқу орнының музейінде оқушыларға арналған экскурсиялар өткізілді. Онда олар Академияның тарихымен, оның дәстүрлерімен, профессорлық-оқытушылық құрамымен, сондай-ақ курсанттардың күнделікті өмірінің ерекшеліктерімен танысты.
Оқушылардың өз өтініші бойынша тұрғын үй-жайларды, казармаларды көрнекі көрсету ұйымдастырылды. Мұнда балаларға болашақ полицейлердің күн тәртібі туралы айтылды. Олар қандай жағдайда өмір сүретіндерін көрсетті.
Қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің нақты жағдайларын имитациялайтын оқу полигоны экскурсиядан жарқын және ұмытылмас әсер қалдырды.
Оқушылар ату тирін аралап, қару-жарақты қалай қолдану керектігін білді, сондай-ақ курсанттарды кәсіби даярлауды жүзеге асыратын спорттық жабдықтармен және күрес залдарымен танысты.
Іс-шараның соңында оқушылар алған әсерлерімен бөлісіп, болашақта Академия қабырғасына курсант ретінде оралуға сенім білдірді.

Учащиеся средней школы №23 города Костанай посетили полицейскую альма-матер.

Для юных гостей сотрудники Костанайской Академии МВД им. Ш.Кабылбаева подготовили интересную программу. В музее высшего учебного заведения для школьников провели экскурсии, где их ознакомили с историей академии, ее традициями, профессорско-преподавательским составом, а также с особенностями курсантских будней.
По просьбе самих учеников была организована наглядная демонстрация жилых помещений-казарм. Здесь ребятам рассказали о распорядке дня будущих полицейских, показали в каких условиях они живут.
Яркое и незабываемое впечатление от экскурсии оставил учебный полигон, имитирующий реальные условия учреждения уголовно-исполнительной системы.
Школьники посетили стрелковый тир, узнали, как обучают владению оружия, а также ознакомились со спортивным снаряжением и борцовскими залами, в которых осуществляют профессионально-прикладную подготовку курсантов.
С положительными эмоциями, бурными обсуждениями и восторгом от мероприятия школьники попрощались с полицейскими, заверив вернуться в стены альма-матер уже в качестве курсантов.