ІІМ ШЫРАҚБЕК ҚАБЫЛБАЕВ АТЫНДАҒЫ ҚОСТАНАЙ АКАДЕМИЯСЫНДА ЖЫЛ САЙЫНҒЫ «ҚАЗІРГІ КЕЗЕҢДЕГІ ІШКІ ІСТЕР ОРГАНДАРЫНЫҢ ҰЙЫМДАСТЫРЫЛУЫ МЕН ҚЫЗМЕТІ: МӘСЕЛЕЛЕРІ ЖӘНЕ ШЕШУ ЖОЛДАРЫ» АТТЫ ХАЛЫҚАРАЛЫҚ ҒЫЛЫМИ-ТӘЖІРИБЕЛІК КОНФЕРЕНЦИЯСЫ ӨТТІ

2020 жылғы 23 қазанда Шырақбек Қабылбаев атындағы Қостанай академиясында «Қазіргі кезеңдегі ішкі істер органдарының ұйымдастырылуы және қызметі: мәселелері және шешу жолдары» атты халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференциясы онлайн форматында өтті. Конференция аясында құқық бұзушылықтың алдын алудың және ІІО-ның әкімшілік-юрисдикциялық қызметінің өзекті мәселелері, сонымен қатар құқық қолдану тәжірибесінің және қылмыстық, қылмыстық іс жүргізу заңнамасы мен жедел-іздестіру қызметін одан әрі жетілдірудің мәселелері қарастырылды.
Пленарлық отырыста Нұр-Сұлтандағы ЕҚЫҰ Бағдарламалары офисінің басшысы Елші Дьердь Сабо, Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің заңнама және сот-құқықтық реформа Комитетінің мүшесі В.И.Олейник, Қазақстан Республикасы ІІМ әкімшілік полиция комитетінің Төрағасы полиция полковнигі М.К. Баймукашев құттықтау сөз сөйледі.
Сонымен қатар, Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті қылмыстық-құқықтық пәндер кафедрасының профессоры, ҚР заңнама және құқықтық ақпарат институтының бас ғылыми қызметкері, заң ғылымдарының докторы, профессор, ҚР ІІМ құрметті қызметкері, ҚР Жоғарғы Соты жанындағы Ғылыми-консультативтік кеңесінің мүшесі А.Н.Ахпанов, Ресей ІІМ Сібір заң институты қылмыстық құқық және криминология кафедрасының профессоры, заң ғылымдарының докторы, доцент, полиция полковнигі П.В. Тепляшин, Ресей ІІМ Урал заң институты қылмыстық құқық кафедрасының доценті, полиция капитаны Г.Ш.Аюпова, ІІМ Шырақбек Қабылбаев атындағы Қостанай академиясы жалпы заң пәндері кафедрасының профессоры, философия ғылымдарының докторы, профессор С.А. Қолдыбаев және т.б. белгілі ғалымдар баяндама оқыды.
Академия қабырғасында өткізілген Халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференция тиімді диалог алаңы болып табылады, оның барысында Қазақстан мен Ресейдің жетекші ғалымдарының пікір, білім алмасып, озық тәжірибелерімен бөлісуіне тамаша мүмкіндік туды.
Пленарлық отырыс аяқталғаннан кейін ғылыми-зерттеу және редакциялық-баспа жұмысын ұйымдастыру бөлімінің бастығы, тарих магистрі, полиция майоры Б.Б. Алпеисов Шырақбек Қабылбаев атындағы сыйлыққа үздік ғылыми жұмыс республикалық конкурсының  қорытындысын шығарды.  Конкурс қорытындысы бойынша үздік ғылыми жұмыстарға  әкімшілік қызмет мәселелері бойынша – ІІО әкімшілік қызмет кафедрасының аға оқытушысы, полиция майоры А.Н.Медведеваға, қылмыстық-атқару қызметінің мәселелері бойынша – «Тұран» Университетінің «Құқықтану» мамандығы бойынша 2-курс докторанты Г.Ж.Османова мен төтенше жағдайлар мәселелері бойынша – ҚР ІІМ Төтенше жағдайлар комитеті Көкшетау техникалық институтының 4-курс курсанты Т. М. Анапияға дипломдар табыс етілді.

Ғылыми зерттеу және редакциялық баспа
жұмысын ұйымдастыру бөлімі

В КОСТАНАЙСКОЙ АКАДЕМИИ МВД ИМЕНИ ШРАКБЕКА КАБЫЛБАЕВА ПРОШЛА ЕЖЕГОДНАЯ МЕЖДУНАРОДНАЯ НАУЧНО-ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ «ОРГАНИЗАЦИЯ И ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ ОРГАНОВ ВНУТРЕННИХ ДЕЛ НА СОВРЕМЕННОМ ЭТАПЕ: ПРОБЛЕМЫ И ПУТИ РЕШЕНИЯ»

23 октября 2020 года в Костанайской академии МВД имени Шракбека Кабылбаева состоялась международная научно-теоретическая конференция «Организация и деятельность органов внутренних дел на современном этапе: проблемы и пути решения». В рамках конференции были рассмотрены вопросы профилактики правонарушений и административно-юрисдикционной деятельности ОВД, а также проблемы правоприменительной практики и дальнейшего совершенствования уголовного, уголовно-процессуального законодательства и оперативно-розыскной деятельности.
На пленарном заседании с приветственными словами выступили: глава офиса программ ОБСЕ в Нур-Султане Посла Дьердь Сабо, Член Комитета по законодательству и судебно-правовой реформе Мажилиса Парламента Республики Казахстан Олейник В.И., Председатель Комитета административной полиции МВД Республики Казахстан полковник полиции Баймукашев М.К.
С докладами выступили такие видные ученые как профессор кафедры уголовно-правовых дисциплин Евразийского национального университета им. Л.Н. Гумилёва, главный научный сотрудник Института законодательства и правовой информации РК, доктор юридических наук, профессор, заслуженный работник МВД РК, член Научно-консультативного совета при Верховном Суде РК Ахпанов А.Н., профессор кафедры уголовного права и криминологии Сибирского юридического института МВД России, доктор юридических наук, доцент, полковник полиции Тепляшин П.В., доцент кафедры уголовного права Уральского юридического института МВД России, кандидат юридических наук, капитан полиции Аюпова Г.Ш., профессор кафедры общеюридических дисциплин Костанайской академии МВД им. Ш. Кабылбаева, доктор философских наук, профессор Колдыбаев С.А.
Международная научно-теоретическая конференция, проведенная в стенах Академии, представляет собой эффективную диалоговую площадку, в ходе которой ведущие ученые Казахстана, России, Республики Беларусь и Республики Таджикистан имели прекрасную возможность обменяться мнениями, знаниями, поделиться прогрессивным опытом.
По окончании пленарного заседания выступил начальник отдела организации научно-исследовательской и редакционно-издательской работы, магистр истории, майор полиции Алпеисов Б.Б., о подведении итогов республиканского конкурса на лучшую научную работу на Премию имени Шракбека Кабылбаева. По итогам конкурса были вручены дипломы лучшим научным работам по проблемам административной деятельности – старшему преподавателю кафедры административной деятельности ОВД, майору полиции Медведевой А.Н. По проблемам уголовно-исполнительной деятельности – докторанту 2 курса по специальности «Правоведение» Университета «Туран» Османовой Г.Ж. По проблемам Чрезвычайных ситуаций – курсанту 4 курса Кокшетауского технического института Комитета по Чрезвычайным ситуациям МВД РК Анапия Т.М.