Олимпиада по Теории социальной работы

Учебный год подходит к концу, и наступило время пожинать плоды деятельности преподавателей, логическим завершением которой явилось проведение олимпиады по Теории социальной работы. Она прошла 21 мая 2019 года.
Олимпиада состояла из двух туров: 1 тур – конкурс «Эрудит» — проверка теоретических знаний (тестирование по вопросам теории, методам и технологиям социальной работы); 2 тур – «Конкурс социальных проектов».
«Конкурс социальных проектов» оказался наиболее интересным, т.к. в нем курсанты высказывали свое мнение по определенным проблемам, а также находили пути их решения.
Например, курсант Иминжанов Арман защищал проект «Я – Президент Республики Казахстан», который касался решения актуальных проблем молодежи, несовершеннолетних, ветеранов, инвалидов и других социально незащищенных слоев населения.

Курсант Серикбай Аида защищала проект «Дорогой добрых дел», в котором звучала пропаганда добровольческого, волонтерского движения в молодёжной среде.

Курсант Абылгазин Нурбек выступил с проектом «Мир равных возможностей» о толерантном отношении к людям с ограниченными возможностями.

Курсант Агжанова Сабина представила проект «Я хочу жить здоровым», который посвящен здоровому образу жизни, борьбе с курением, алкоголизмом, наркоманией, правонарушениями.

По мнению жюри, по итогам двух туров места распределились следующим образом:
1 место – ИминжановАрман;
2 место – Агжанова Сабина
3 место — АбылгазинНурбек
4 место — Серикбай Аида.
Курсанты были награждены сладкими призами.

Олимпиада прошла в творческой, интересной атмосфере. Проведение подобных мероприятий, несомненно, повышает интерес к дисициплинам и улучшает качество образования.

Заместитель начальника кафедры
организации социальной работы
в органах внутренних дел
подполковник полиции
Конвисарь А.А.

Әлеуметтік жұмыс теориясы бойынша олимпиада өтті

Оқу жылының аяқталуына аз қалды, әрі бұл кез оқытушылардың өз еңбектерінің жемісін көретін кезі деуге болады. Оқу жылының қорытындысы ретінде 2019 жылғы 21 мамырда Әлеуметтік жұмыстың теориясы бойынша олимпиада өтті.
Олимпиада 2 кезеңнен тұрды: 1 кезең – «Эрудит» байқауы – теориялық білімдерін тексеру (әлеуметтік жұмыстың теориясы, әдістері мен технологиялары туралы сұрақтар бойынша тестілеу); 2 кезең – «Әлеуметтік жобалар байқауы».
«Әлеуметтік жобалар байқауы» өте қызық болды, өйткені курсанттар белгілі бір мәселе бойынша өз пікірлерімен бөлісіп, оларды шешу жолдарын ұсынды.
Мысалы, курсант Иминжанов Арман «Мен Қазақстан Республикасының Президентімін» жобасын қорғады. Аталған жоба жастардың, кәмелет жасқа толмағандардын, ардагерлердін, мүгедектердін және басқа да халықтың әлеуметтік қорғалмаған санаттарының өзекті мәселелерін шешуге арналды.
Курсант Серикбай Аида «Жақсылық жасау жолымен» жобасын қорғады, аталған жобада жастар ортасындағы еріктілік, волонтерлық қозғалыстарды насихаттады.
Курсант Абылгазин Нурбек мүмкіндіктері шектеулі адамдарға төзімділікпен қарау жайында «Мүмкіндіктері тең әлем» жобасын таныстырып өтті.
Курсант Агжанова Сабина «Салауатты өмір сүруді қалаймын» атты жобасын ұсынды, аталған жоба салауатты өмір салтын, және шылым шегумен, маскүнемдікпен, нашақорлықпен және құқықбұзушылықтармен күресуге арналған.
Әділқазылар алқасының пікірінше екі кезеңнің қорытындылары бойынша жүлделі орындар келесідей болды:
1 орын – ИминжановАрман;
2 орын – Агжанова Сабина
3 орын — АбылгазинНурбек
4 орын — Серикбай Аида.
Курсанттар тәтті жүлделермен марапатталды.
Олимпиада шығармашылық, қызықтырушылық атмосферада өтті. Аталған іс-шараны өткізу сабақтарға деген қызығушылықтарды оятып, білім беру сапасын арттырады.

Ішкі істер органдарында әлеуметтік жұмысты ұйымдастыру кафедрасы бастығының орынбасары
полиция подполковнигі
А.А. Конвисарь