ІІМ Шырақбек Қабылбаев атындағы Қостанай академиясында Мемлекет басшысы Қасым — Жомарт Тоқаевтың Қазақстан халқына Жолдауының негізгі ережелері талқыланды

Қазақстан Республикасының Президенті Қасым — Жомарт Тоқаевтың «Конструктивті қоғамдық диалог — Қазақстанның тұрақтылығы мен гүлденуінің негізі» Жолдауынан туындайтын өзекті міндет бұл құқық қорғау жүйесін толыққанды реформалау болып табылады.
Полицияның мемлекеттің күш құралы ретіндегі бейнесі біртіндеп бұрынғыға айналады , ол азаматтардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету бойынша қызмет көрсететін органға айналады .
Бірінші кезеңде Әкімшілік полиция комитетінің жұмысын 2020 жылдың соңына дейін қайта құру жоспарлануда .
Полиция жұмысының тиімділігі полиция қызметінің беделіне байланысты.
Алдағы үш жыл ішінде Ішкі істер министірлігін реформалауға 173 миллиард теңге бөлінетін болады.
Бұл қаражат жалақыны көбейтуге , жалдамалы тұрғын үйге, халыққа қызмет көрсету орталықтары қағидаты бойынша заманауи полиция фронт-офистерін құруға жұмсалады.
Жолдауда алға қойылған міндеттерге орай ,Қостанай академиясы ішкі істер органдарына арналған кадрларды даярлау жүйесін жаңғырту бойынша кешенді шараларды жүзеге асыруда.
Оқытудың жаңа форматы еңгізілуде , «Полиция кафедрасы», «Балаларға арналған жазғы лагерь», «Жасөспірімдерге арналған полиция академиясы» жобалары іске қосылды.
«Полиция кафедрасы» бағдарламасы бойынша аймақтағы оқитын студенттер арасында кәсіптік бағдар аясында еріктілер клубын құру жоспарлануда .
Академия сайтында ақпараттық портал және Қылмыстық арқару кодексіне интербелсенді түсніктеме жасалды .
Жолдауды талқылау барысында Академия ұжымы оны сапалы орындауға дайын екендігін білдірді.

В Костанайской академии МВД имени Шракбека Кабылбаева обсудили основные положения Послания Главы государства Касым-Жомарта Токаева народу Казахстана

Актуальной задачей вытекающей из Послания Президента Республики Казахстан Касым-Жомарта Токаева «Конструктивный общественный диалог – основа стабильности и процветания Казахстана» является полноценная реформа правоохранительной системы.
Образ полиции, как силового инструмента государства, будет постепенно уходить в прошлое, она станет органом по оказанию услуг гражданам для обеспечения их безопасности.
На первом этапе планируется до конца 2020 года реорганизовать работу Комитета административной полиции.
Эффективность работы полицейских зависит от престижа самой полицейской службы.
На реформу МВД будет направлено 173 млрд. тенге в течении трех следующих лет.
Эти средства пойдут на повышение заработной платы, аренду жилья, создание современных фронт-офисов полиции по принципу ЦОНов.
В свете поставленных в Послании задач Костанайской академией проводится комплекс мер по модернизации системы подготовки кадров для ОВД. Вводится новый формат обучения, запущены проекты «Полицейская кафедра», «Летний лагерь для детей», «Полицейская академия для подростков».
Планируется создание волонтерского клуба в рамках профориентационной работы среди студентов региона обучающихся по программе «Полицейской кафедры».
На сайте Академии создан информационный портал и интерактивный комментарий к Уголовно-исполнительному Кодексу.
В ходе обсуждения Послания коллектив Академии выразил готовность в её качественной реализации.