БАҚ-пен өзара әрекеттесу кезінде пайдалы кеңестер

Бүгін ІІМ Ш.Қабылбаев атындағы Қостанай академиясының біліктілікті арттыру факультетінің тыңдаушыларына онлайн дәріс барысында БАҚ-пен қалай қарым-қатынас жасау керектігі айтылды.
Біз журналистермен ашық қарым-қатынас орнатқанда, баспасөзбен тілдесуді жоспарлағанда, бастама көтергенде және БАҚ-тың қажеттілігін назарға алғанда, өз қызметімізге халықтың сенімін нығайта отырып, Құқық қорғау органдарының имиджін қалыптастыруда белсенді рөл атқара бастаймыз. Бұл процесте құқық қорғау органдарының департаменттері, мекемелері, бөлімдері мен қызметтерінің басшылары маңызды рөл атқарады.
Кез-келген көшбасшы ерте ме, кеш пе сұраққа жауап іздеуі керек. БАҚ-пен байланыс қажетті нәтиже беруі үшін қалай қол жеткізуге болады. Осы мақсатта біліктілікті арттыру факультетінің тыңдаушыларымен сабаққа Қостанай облысы бойынша Полиция департаменті бастығының БАҚпен өзара іс-қимыл жөніндегі сарапшы-кеңесшісі отставкадағы полиция полковнигі Елена Кашарина шақырылды.
Сабақ барысында спикер «Халық үніне құлақ асатын мемлекет» тұжырымдамасының мәселелеріне тоқталып, БАҚ өкілдерімен қарым-қатынас кезінде эмоцияларды басқару сәттеріне егжей-тегжейлі тоқталды. Тыңдаушылар эмоционалды жағдайды реттеу техникасы және дағдарыстық жағдайлардан шығу техникасы туралы қызығушылықпен тыңдады.
Алынған білім менеджерлердің күнделікті кәсіби қызметінде пайдалы болады деп үміттенеміз.

Полезные советы при взаимодействии со СМИ

Как взаимодействовать со СМИ, рассказали сегодня в ходе онлайн лекции слушателям факультета повышения квалификации в Костанайской академии МВД им.Ш.Кабылбаева.
Когда мы открыто взаимодействуем с журналистами, планируем общение с прессой, проявляем инициативу и принимаем во внимание потребности СМИ, мы начинаем играть активную роль в формировании имиджа правоохранительных органов, укрепляя доверие населения к своей деятельности. Немаловажная роль в этом процессе принадлежит руководителям департаментов, учреждений, отделов и служб правоохранительных органов.
Любому руководителю рано или поздно приходится искать ответ на вопрос: как добиться того, чтобы коммуникации со СМИ давали нужный результат. Именно с этой целью на занятие со слушателями факультета повышения квалификации был приглашен эксперт – советник начальника Департамента полиции по Костанайской области по взаимодействию со СМИ полковник полиции в отставке Кашарина Елена Валерьевна.
В ходе занятия спикер осветил вопросы Концепции «Слышащего государства», подробно остановился на моментах управления эмоциями во время общения с представителями СМИ.
Обучающиеся с интересом послушали о технике регулирования эмоциональным состоянием и технике выхода из кризисных ситуаций.
Очень надеемся, что полученные знания будут полезны и применимы руководителями в их повседневной профессиональной деятельности.

Анна КОНВИСАРЬ
заместитель начальника кафедры