Ағымдағы жылдың 29 мамырында Академияның қылмыстық құқық және жазаларды орындауды ұйымдастыру кафедрасының негізінде «Қылмыстық-атқару және пробация қызметі саласындағы заңнама новеллалары» атты дөңгелек үстел өткізілді. Іс-шараға ҚАЖ комитетінің және оның аумақтық департаменттерінің, Қостанай облысы прокуратурасы, сондай-ақ Академияның қызметкерлері қатысты.
Негізгі баяндамалар аясында соңғы екі жылда қабылданған Қылмыстық-атқару заңнамасына сотталғандарды ұстау режимін қамтамасыз ету, тәрбие және әлеуметтік-психологиялық жұмысты ұйымдастыру, пробациялық бақылау және бас бостандығын шектеу түрінде жазасын өтеп жатқан адамдарды іздестіру саласындағы заңнамалық түзетулердің тиімділігі мәселелері талқыланды.

Дөңгелек үстелге белсенді қатысып қылмыстық-атқару заңнамасын одан әрі жетілдіру жөнінде қызықты және негізделген ұсыныстар енгізген үшін: Б.Т. Уразалинге (Қостанай облысы бойынша ҚАЖД бастығының орынбасары); Қ.Е. Медеевке (ҚАЖ Комитетінің жауапты қызметкері); А. С. Жақсыбаевқа, Д. Ж. Махметовке, Р.Ж. Мырзатаевқа (Қостанай облысы бойынша ҚАЖД әріптестеріміз); Д.А. Жаныбековке (Павлодар облысы бойынша пробация қызметінің бастығы) ерекше ризамын.

29 мая т.г. на базе кафедры уголовного права и организации исполнения наказаний Академии провели круглый стол «Новеллы законодательства в области уголовно-исполнительной и пробационной деятельности». В мероприятии приняли участие сотрудники Комитета УИС и его территориальных департаментов, прокуратуры Костанайской области, а также Академии.

В рамках основных докладов обсуждены вопросы эффективности законодательных поправок в уголовно-исполнительное законодательство принятых за последние два года, в сфере обеспечения режима содержания осужденных, организации воспитательной и социально-психологической работы, пробационного контроля и розыска лиц, отбывающих наказание в виде ограничения свободы.

Особо благодарен активным участникам круглого стола: Уразалину Б.Т. (заместитель начальника ДУИС по Костанайской области); Медееву К.Е. (ответственный сотрудник Комитета УИС); Жаксыбаеву А.С., Махметову Д.Ж., Мурзатаеву Р.Ж. (коллеги с ДУИС по Костанайской области); Жаныбекову Д.А. (начальник службы пробации Павлодарской области), которые внесли интересные и обоснованные предложения по дальнейшему совершенствованию уголовно-исполнительного законодательства.

Начальник академии
полковник полиции Н. Биекенов