ІІМ Қостанай академиясының бірегей жобасы

ІІМ Ш.Қабылбаев атындағы Қостанай академиясында қылмыстық-атқару жүйесінің полигон кешенінің салтанатты ашылуы өтті.
Іс-шара апартеид кезінде адам құқықтары үшін күрескен белсенділердің ең танымалы Нельсон Манделаның туған күні қарсаңында жүзеге асырылды.
Полигонның салтанатты ашылу рәсімі қылмыстық құқық және жазаны орындау кафедрасының тыңдаушылары, оқытушылары мен ардагерлерінің қатысуымен болды.
Оқу орнының бастығы полиция полковнигі Нұрлан Биекенов құттықтау сөзінде болашақ мамандардың бірінші кезектегі міндеті өзінің кәсіби шеберлігін арттыру, дағдыларын жетілдіру, іскерлігін бекіту екенін атады. Сондықтан Академия базасында бұл үшін барлық жағдай жасалуда.
Полигонның ашылуы құрметті қонақтарымыз Қостанай облысы ҚАЖД бастығы әділет полковнигі Абай Қайырбеков, Қостанай облысы ҚБК төрағасы Александра Сергазинова және Академия ардагері Бауыржан Эсовқа берілді. Олар осы бірегей жобаға бастама бере отырып, қызыл лентаны қиды.
Өз сөзінде Қостанай академиясының бастығы полиция полковнигі Н.Биекенов атап өткендей, бұл полигонның құрылымы бүкіл Қазақстанда жоқ. Қостанай академиясы – қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің нақты жағдайларын имитациялайтын оқу полигонын құра алған жалғыз жоғары оқу орны.
Іс-шара қонақтарына оқу полигонында өткізілген жағдай курсанттарға практикалық сабақтарды өткізу барысында нақты жағдайларды модельдеуге мүмкіндік беретінін айтты. Оқу полигонын құру кезінде ҚАЖ қызметін регламенттейтін барлық талаптар ескерілді, сотталғандарға арналған тұрғын үй-жайдың материалдық-тұрмыстық жағдайлары бар техникалық жарақтандырылуын барынша жақындата және толық қайталай отырып жасалды.
Оқу полигоны жұмысының негізгі мақсаты курсанттардың алған теориялық білімдерін бекіту және оларды практикалық қызметте қолдану болып табылады. Мұнда олар тұрғындардың қауіпсіздігі жоғары деңгейде болуы үшін өз дағдыларын, іскерліктері мен шеберліктерін шыңдайтын болады.

Уникальный проект Костанайской академии МВД

В Костанайской академии МВД им.Ш.Кабылбаева прошло торжественное открытие полигонного комплекса уголовно-исполнительной системы.
Мероприятие прошло в канун дня рождения известного активиста в борьбе за права человека в период существования апартеида Нельсона Мандела.
Торжественная церемония открытия полигона объединила слушателей, преподавателей, ветеранов кафедры уголовного права и исполнения наказания.
Начальник учебного заведения полковник полиции Нурлан Биекенов в поздравительном слове сделал акцент на том, что первоочередная задача будущих специалистов наращивать свое профессиональное мастерство, отрабатывать навыки, закреплять умения. Поэтому на базе Академии для этого создаются все условия.
Открытие полигона предоставили почетным гостям начальнику ДУИС Костанайской области полковнику юстиции Абаю Кайырбекову, председателю ОНК Костанайской области Александре Сергазиновой и ветерану Академии Бауыржану Эсову, которые перерезали красную ленту, дав старт этому уникальному проекту.
Как отметил в своем выступлении начальник Костанайской академии полковник полиции Нурлан Биекенов, аналогов этому полигону нет во всем Казахстане. Костанайская академия — единственный вуз, который смог создать учебный полигон, имитирующий реальные условия учреждения уголовно-исполнительной системы.
Гостям мероприятия рассказали, что воспроизведенная в учебном полигоне обстановка позволяет курсантам моделировать реальные ситуации в ходе проведения практических занятий. При создании учебного полигона учитывались все требования, регламентирующие деятельность УИС, максимально приближая и полностью повторяя техническую оснащенность с материально-бытовыми условиями жилых помещения для осужденных.
Основной целью работы учебного полигона является закрепление курсантами полученных теоретических знаний и применение их впрактической деятельности. Здесь они будут оттачивать свои навыки, умения и мастерство, для того чтобы и дальше безопасность жителей была на самом высоком уровне.

Пресс-служба Костанайской Академии МВД