УЧАСКЕЛІК ПОЛИЦИЯ ҚЫЗМЕТІ ТУРАЛЫ ОНЛАЙН ДӘРІС

Қазақстан Республикасы ІІМ Шырақбек Қабылбаев атындағы Қостанай академиясының және Ресей Федерациясы ІІМ Барнаул заң институтының білім беру және ғылыми қызмет саласындағы ынтымақтастықты іске асыру шеңберінде күндізгі оқу нысанында кәсіби даярлық факультетінің курсанттары үшін біздің мемлекеттеріміздің заңнамасын дамыту саласында білім алмасу мақсатын көздейтін өзекті тақырыптарға онлайн –дәрістер ұйымдастырылады және өткізіледі.
2020 жылдың 24 қарашасында «Құқық қорғау қызметі» мамандығы бойынша 3 курс курсанттарына, Ресей Федерациясы ІІМ Барнаул заң институты ІІО ӘҚжӘҚ кафедрасының аға оқытушысы, заң ғылымдарының кандидаты, полиция подполковнигі А.А. Гайдуков «Отбасылық-тұрмыстық қатынастар саласындағы құқық бұзушылықтардың алдын алу бойынша учаскелік полиция уәкілдерінің қызметі» тақырыбында дәріс оқыды.
Онлайн-дәріс Вig Вlue Вutton платформасында өтті.
Дәріс мазмұны курсанттардың қызығушылықтарын тудырды. Отбасылық-тұрмыстық жанжалдардың алдын алу мәселелері, оларды шешудің ықтимал жолдары, сондай-ақ ІІО құрылымындағы тұрмыстық зорлық-зомбылық профилактикасының жолын кесу мен болдырмаудағы негізгі субъектісі ретінде учаскелік уәкілетті полицияның рөлі белгіленді.
Дәріс соңында білім алушылар Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясының заңнамасы бойынша салыстырмалы талдау үшін сұрақтар қойды. Қойылған сұрақтың жауабына сүйене отырып, Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясының заңнамасында осы мәселелерге ұқсас бірқатар ерекшеліктерге ие деген қорытындыға келді.
Полиция подполковнигі А.А. Гайдуков Академия басшылығы мен профессорлық-оқытушылық құрамына оқыған дәрісіне қызығушылық танытқаны үшін үлкен алғысын білдірді.

Кәсіби даярлық факультеті

ОНЛАЙН-ЛЕКЦИЯ О ДЕЯТЕЛЬНОСТИ УЧАСТКОВЫХ ПОЛИЦИИ

В рамках реализации сотрудничества в области образовательной и научной деятельности между образовательными учреждениями Костанайской академии МВД Республики Казахстан имени Шракбека Кабылбаева и Барнаульским юридическим институтом МВД Российской Федерации для курсантов факультета профессиональной подготовки очной формы обучения на постоянной основе организуются и проводятся онлайн –лекции на актуальные темы, несущие в себе цель обмена знаниями в области развития законодательства наших государств.
24 ноября 2020 года для курсантов 3 курса по специальности «Правоохранительная деятельность», старшим преподавателем кафедры АПиАД ОВД Барнаульского Юридического Института МВД Российской Федерации, кандидатом юридических наук, подполковником полиции Гайдуковым А.А. прочитана лекция на тему «Деятельность участковых уполномоченных полиции по профилактике правонарушений в сфере семейно-бытовых отношений». Онлайн-лекция обучающимся проходила на платформе BigBlueButton.
Содержание лекции вызвало большой интерес у курсантов. Обозначены проблемы профилактики семейно-бытовых конфликтов, возможные пути их решения, а также роль участкового уполномоченного полиции как основного субъекта профилактики бытового насилия в структуре ОВД в их пресечении и предотвращении.
По завершению лекции обучающимися были заданы вопросы для сравнительного анализа по законодательству Республики Казахстана и Российской Федерации. Исходя из ответа на заданный вопрос, пришли к выводу, что законодательство Республики Казахстан и Российской Федерации имеет ряд схожих черт в данном вопросе.
Подполковник полиции Гайдуков А.А. выразил огромную благодарность руководству и профессорско-преподавательскому составу Академии за проявленный интерес прочитанной им лекции.

Факультет профессиональной
подготовки