Астананың 20 жылдығына: облыстық тарихи-өлкетану мұражайындағы тақырыптық көрмелер

Біздің Астанамыздың 20 жылдығына арнап облыстық тарихи-өлкетану мұражайында бірнеше тақырыптық көрмелер жоспарланған, солардың бірі 1916 жылғы ресей билігіне қарсы Ортаазиялық көтерілістің көшбасшыларының бірі, Қазақстандағы Кеңестік биліктің құрылуының қатысушысы, азаматтық соғыстың қатысушысы – Амангелді Имановқа арналған.

Республикамыздың әр түпкірінен келген біліктілікті арттыру курстарының тыңдаушылары үшін аталған көрме өте қызықты және ақпаратты мағынада болды.

Амангелді Имановтың өмірбаяны, оның әскери басшы ретінде сайлануы, қозғалыстар мен азаматтық соғысқа қатысуы, ақ гвардияшыларға қарсы партизандарға көмегі, бұрынғы қызметтестерінің сатқындығы – осының бәрін мұражай қызметкерлері өздерінің қызықты экскурсиясында ұсынды.

Облыстық тарихиөлкетану мұражайындағы тақырыптық экскурсия біліктілікті арттыру курстарының тыңдаушыларының алғысымен аяқталды. Қазіргі кезде ҚАЖ қызметкерлеріне өздерінің күнделікті қызметтеріне байланысты аталған іс-шараларға қатысу мүмкіндігі туа бермейді. Аталған экскурсия – олардың мәдени тәрбиесіне қосылған бір үлес.

Біліктілікті арттыру және қайта даярлау институты

К 20-летию Астаны: тематические выставки в областном  краеведческом музее

К 20-летию нашей  столицы областным краеведческим музеем запланировано проведение тематических выставок, одна из которых посвящена Амангельды Иманову —  одному из лидеров Среднеазиатского восстания 1916 года против российских властей, участнику установления Советской власти в Казахстане, участнику гражданской войны.

Для слушателей курсов повышения квалификации, прибывших со всех регионов нашей республики  данная выставка была очень познавательной и информативной.

Биография Амангельды Иманова, его становление как военноначальника, участие в повстанческом движении и гражданской войне, помощь партизанам против белогвардейцев, предательство бывших соратников –  все это представили сотрудники музея в своем интереснейшем экскурсе.

Тематическая экскурсия в областном краеведческом музее закончилась словами благодарности от  слушателей курсов повышения квалификации. Ведь в  настоящее время сотрудникам УИС, при их постоянной занятости,  не всегда удается посещать подобные  мероприятия. Данная экскурсия  — как один  из вкладов в банк  их культурного воспитания.

Институт повышения квалификации и переподготовки